piątek, 16 czerwca 2017

Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy

„Nie wiem co Pani je, ale niech koniecznie to Pani zapisuje”. To właśnie słowa lekarza zachwyconego znakomitymi wynikami badań Anny Lewandowskiej w trakcie ciąży, zainspirowały ją do napisania tej książki.
Znana i ceniona trenerka oraz ekspertka zdrowego odżywiania postanowiła podzielić się swoją wiedzą z kobietami, które przygotowują się do zajścia w ciążę i które chcą przeżyć ten wyjątkowy, zwany błogosławionym, stan  jak najlepiej – tak by obdarzyć swoje dziecko najbardziej wartościowym prezentem – zdrowiem.
Z tej książki dowiesz się między innymi:
  • jak przygotować się do ciąży,
  • o jakie badania zadbać,
  • jak odżywiać się podczas ciąży,
  • jak zachować równowagę psychiczną.
Prócz tego znajdziesz znakomite przepisy na oraz plany treningowe na każdy trymestr ciąży. "
Jest to kolejna książka Anny Lewandowskiej, jak w przypadku poprzednich bardzo była ciekawa treści. Jako wielbicielka czytania i nowości książkowych czekałam na datę premiery. 
Książki dotyczące odżywiania, zdrowia, diet są mi niezwykle bliskie.  Sama nie mam jeszcze dzieci ale myślę że w najbliższej przyszłości się to zmieni, dlatego bardzo chciałam zapoznać się z książką.
Nie ukrywam że wiedzę czerpię głównie z pozycji książkowych wydawnictw medycznych, lub wiedzy lekarzy czy dietetyków potwierdzonych badaniami klinicznymi. 
Pierwsze strony książki rozwiały moje wątpliwości- nie jest to książka ,,celebrytki" pisana od tak. 
Książka jest wartościową pozycją dzięki które podążamy przez cały okres ciąży przez wszystkie trymestry.Książka skupia się głownie na tym jak zdrowo dla siebie i dziecka przetrwać ciążę tak by pozostać w dobrej kondycji. 
Znajdziemy tutaj wiele cennych informacji dotyczących badań profilaktycznych jak i obowiązkowych w ciąży oraz przed nią. 
Przeczytamy wiele na temat odpowiednio zbilansowanej diecie dla mamy i zdrowia jej dziecka. O tym jak należy dbać o siebie oraz jak istotne jest zdrowe jedzenie dla prawidłowego rozwoju płodu.
Ania oczywiście opisała również wiele aspektów dotyczących aktywności fizycznej. Jestem również zdania że ciąża to nie przeszkoda do tego by ćwiczyć, tylko robić to odpowiednio, zgodnie z zaleceniami lekarza i trenera. W książce znajdziemy wiele przykładowych ćwiczeń i planów treningu dla ciężarnych. 
Autorka przy każdym z nich dodaje aby przed treningami konsultować się z lekarzem gdyż każda kobieta i każda ciąża jest inna. Ale aktywność zalecana jest każdej kobiecie chociażby spacery. 
Książka dla każdej mamy chcącej zgłębić tajniki zdrowego żywienia i właściwej aktywności fizycznej. Poradnik zawiera potrzebne informacje w pigułce. Warto je znać, a niektóre z nich wręcz obowiązkowo trzeba wiedzieć, gdy czeka się na maleństwo.