niedziela, 9 kwietnia 2017

Pyszne poranki. 101 pomysłów na smaczne i zdrowe śniadania
Pyszne poranki. 101 pomysłów na smaczne i zdrowe śniadania
Beata Śniechowska
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Data premiery: 2017

Beata Śniechowska jest  zwyciężczynią drugiej edycji programu Master Chef. "Pyszne poranki" to druga ksiązka autorki i jest to zbiór przepisów na śniadania. W książce znajdziemy 101 przepisów na smaczne i zdrowe posiłki o poranku. Sama autorka uważa, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Powinno być pożywne, pełnowartościowe i smaczne. Ja jestem tego samego zdania dlatego tak bardzo byłam ciekawa tej pozycji. 
Książka "Pyszne poranki" Beaty Śniechowskiej podzielona jest na osiem rozdziałów. Każdy z nich to przepisy, pomysły i inspiracje na dania śniadaniowe. Poranny posiłek jest chyba moim ulubionym, sama mam mnóstwo pomysłów jak go urozmaicić i nigdy nie brakuje mi czasu aby celebrować śniadanie. Lubię wstać wcześniej aby mieć więcej czasu na przygotowanie zdrowego posiłku dla siebie i rodziny. 
W książce znajduje się sporo przepisów na niebanalne kanapki np. bajgle z łososiem czy tosty które możemy przygotować na wiele sposobów. Ze śniadaniem nieodłącznie kojarzą nam się jajka. Każdy chyba umie przygotować jajecznicę, jajko w koszule, na miękko czy sadzone. Jeśli poszukujecie jajek w innych odsłonach koniecznie zajrzyjcie do książki.
Kolejny rozdział zainspirowany bardzo modną dziś miską bowl. Cóż to takiego ? Miska pełna zdrowa. Czyli połączenie wielu superproduktów w kompozycjach na słodko i słono. Sama jestem wielką fanką ,,misek zdrowia" i kiedy mam mało czasu na śniadanie właśnie taką miskę bowl przygotowuję wrzucając wszystkie dostępne akurat pod ręką zdrowe superfoods. W książce nie zabrakło również propozycji na śniadanie na wynos. Pyszne kompozycje z kaszy czy zdrowo nadziane tortille to zdecydowanie moje smaki. Każdy z was znajdzie tutaj propozycję dla siebie. Autorka pokazuje jak można wprowadzić wiele warzyw do codziennego jadłospisu a jak wiemy to jest największym problemem wśród dzieci ale również niektórych dorosłych. 
W książce jest również rozdział z przepisami dla najmłodszych. Znajdziemy ciekaw propozycje które możemy przygotować wspólnie z dziećmi i razem cieszyć się pysznym śniadaniem. 
Autorka nie zapomniała również o przepisach bardziej wykwintnych na długie leniwe poranki kiedy mamy więcej czasu i chcemy przygotowac coś wyjątkowego. Co wy na to aby przygotować dla rodziny pyszne gofry, pieczywo drożdżowe lub placuszki ? Brzmi pysznie i zapewne takie jest.
 W ostatnim rozdziale znajdziemy przepisy na dodatki takie jak masło orzechowe, roślinne mleka czy musztarda i majonez. Jak widać książka jest bardzo wszechstronna i nawet najbardziej wymagający znajdą tutaj coś dla siebie. Bardzo polecam wam ,,Pyszne poranki" aby cieszyć się i celebrować codzienny posiłkiem i zdrowo i z energią zacząć dzień.