wtorek, 21 lutego 2017

Skóra - fascynująca historiaBardzo się ucieszyłam kiedy książka trafiła w moje ręce. Oprócz zdrowego żywienia cenię sobie naturalną zdrową pielęgnację. Unikam wszelkich chemicznych kosmetyków czy środków czystości. Bardzo byłam ciekawa treści książki.  Bardzo byłam zaskoczona ilością stron w książce oraz rozległą tematyką. Kiedy spojrzymy na spis treści już wiadomo że autorka podchodzi kompleksowo do tematu. Książka porusza wszelkie aspekty zdrowotne związane ze skórą ale nie tylko. Jest napisana w bardzo interesujący i łatwy sposób, dzięki czemu czyta się z wielką przyjemnością. Nie ma nic wspólnego z książkami medyczny pisanymi trudnym językiem.

Autorka Dr Yael Adler, jest kobietą, lekarzem z pasją i ogromnym doświadczeniem. Czytając treść, nie da się nie ulec wrażeniu, że kocha swoją pracę. Książka stanowi kompendium cennej wiedzy. Przeczytamy tutaj o wielu ciekawostkach, dotyczących skóry, receptorów czuciowych oraz o budowie skóry. Autorka porusza także tematykę seksuologi, czy dietetyki. Bardzo podoba mi się takie całościowe, holistyczne podejście do zdrowia i człowieka. Skóra jest naszym największym narządem, poprzez który czujemy, doznajemy przyjemności i również bólu. Warto szczegółowo zagłębić się w lekturę i zmienić swoje podejście do pielęgnacji. Nasza skóra wcale nie lubi częstych, długich kąpieli wielu kosmetyków czy zabiegów pielęgnacyjnych. A już na pewno powinniśmy unikać sztucznych kosmetyków czy wyciskania wyprysków, oraz intensywnych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Książkę powinna przeczytać każda kobieta(ale mężczyzną też polecam:)), zmieni ona na pewno podejście do kosmetyków, pielęgnacji, zdrowia oraz da mnóstwo wiedzy sprawdzonej, prawdziwej i bardzo przystępnej.
POLECAM :)