środa, 9 listopada 2016

Jedz brudniej i czuj się lepiej

Tytuł: Jedz brudniej i czuj się lepiej
Autor: Josh Axe
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 424
Data premiery: 26 października 2016


OPIS WYDAWCY


"Jedz brudniej" to szokujące zalecenie, szczególnie gdy pada z ust specjalisty medycznego. Okazuje się jednak, że dr Axe się nie przejęzyczył. Szczególnie jeśli dodamy: "Jedz brudniej, zadbaj o jelito".
Jeżeli nigdy nie słyszałeś o jelicie nieszczelnym, mogłeś poświęcić całe lata na tropienie poszczególnych objawów czy dolegliwości, szukając pomocy u alergologa, kardiologa, reumatologa, endokrynologa, neurologa, czy nawet psychologa. Czy wszystkie te objawy mają się brać z jednego źródła? Czy rozwiązanie może być aż tak proste? A skoro zapadalność na te choroby wzrasta tak szybko i drastycznie, w jaki sposób możemy się chronić?
  • trzeba świadomie zapewnić sobie wielokrotne "mikroekspozycje" na brud, zawierający bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą działać jak naturalne szczepionki
  • wzmocnić i rozkrzewić pożyteczne bakterie, które nasz organizm utracił w zmasowanym ataku produktów antybakteryjnych na środowisko
  • bardziej świadomie podążać za rytmami przyrody i korzystać z uzdrawiającej mocy, która otacza nas na co dzień
O ile skutki jelita nieszczelnego mogą być wyniszczające, o tyle rozwiązania problemu są proste, niedrogie i szeroko dostępne, absolutnie w zasięgu każdego, kto czyta te słowa.
Dr Axe daje przejrzysty program postępowania, pozwalający odbudować integralność błony jelitowej oraz odzyskać energię i zdrowie dzięki odpowiedniej diecie i stylowi życia – program, który sprawdził się w przypadku setek jego pacjentów.

Musimy jeść brudniej...Josh Axe – certyfikowany specjalista odżywiania, miłośnik zdrowego odżywiania, specjalista medycyny naturalnej oraz specjalista od zespołu nieszczelnego jelita w swojej książce „Jedz brudniej i czuj się lepiej” porusza problem który znany jest chyba wszystkim interesujących się zdrowym odżywianiem i dietetyką. Mianowicie nieszczelne jelita. Coraz więcej pacjentów skarży się na niespecyficzne bóle brzucha, wzdęcia, gazy i inne objawy.  Problem stał się bardzo powszechny a w internecie znajdziemy wiele publikacji na ten temat. Znane jest również powiedzenie że zdrowie zależy od kondycji naszych jelit. Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na  ten temat ale również interesują was kwestie zdrowia koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.  Autor koncentruje się na zdrowym żywieniu, w książce znajdziemy przepisy na zdrowe potrawy. Ale zacznijmy od początku. 

Książka jest podzielona na 4 części:
1.       Dlaczego cierpimy
2.       Pięć czynników stanu zdrowia jelit.
3.       Leczenie adekwatne do typu jelita
4.       Przepisy kulinarne

Książka rozpoczyna się historią choroby kobiety, która w efekcie stosowania się do porad (o których dowiemy się z książki) oraz wyznaczonej przez autora metody odżywiania z każdym dniem terapii odczuwa wyraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Autor przedstawia dowody swoich metod leczenia, przybliża publikacje i obszerną bibliografię. W książce znajdziemy odpowiedzi na pytania czym jest nieszczelne jelito, skąd biorą się problemy z funkcjonowaniem jelit i jak sobie z tym radzić. W książce opisanych  jest 5 metod leczenia. Uważam ze zawarte informacje mogą nam zdecydowanie pomóc w określeniu swoich problemów i wdrożeniu zmian aby poprawić własne zdrowie. Zawsze jednak warto skonsultować swoje problemy zdrowotne z lekarzem. Nie lekceważmy sygnałów jakie otrzymujemy, lepiej zapobiegać niż leczyć już rozwiniętą chorobę.

W rozdziale z przepisami znajdziemy wiele ciekawych propozycji: od zup, po dania główne a nawet domowe kosmetyki. Książka ma ponad 400 stron cennej i wartościowej wiedzy. Jest napisana przystępnym językiem, czyta się łatwo i zrozumiale. Pomimo jej długości przeczytałam w kilka dni, gdyż wszystkie zawarte informacje były niezwykle ciekawe. Książkę zakupicie Wydawnictwo Feeria