sobota, 2 kwietnia 2016

Koktajle Klinika soku


Tytuł:Koktajle klinika soku
Autor:Magdalena Makaronowska

Wydawnictwo:Feeria

ISBN:978-83-7229-548-4

Okładka:miękka

Cena katalogowa:39,90 zł

Data premiery:16 marzec 2016

Ilość stron:209


 W sklepach zajdziemy wiele różnych kolorowych opakowań z sokami, napojami i nektaram, jednak skład sklepowych soków zostawia wiele do życzenia. Móstwo dodanego cukru czy syropi glukozowo-fruktozowego to tylko puste kalorie. Soki pasteryzowae w kartonach czy odtwarzane z soków zagęszczonych z pulpy czy koncentratu powinny całkowicie znikąć z naszej diety. Smak ich również nie zachwyca. Niezbędne jest więc wprwadzenie warzyw i owoców w ich czystej postaci. Powinniśmy sami przygotowywać soki i koktajle ze świerzych, sezonowych warzyw i owoców. 
 Przygotowując je samodzielnie mamy pewność,że są to zdrowe witaminy oraz doskonełe źródło błonnika. Soki owocowe są szybkim i dobrym sposobem na dostarczenie organizmowi codziennej porcji zdrowia. Dzięki temu nasz organizm lepiej funkcjonuje oraz polepsza się nasze samopoczucie.

Koktajl klinika soków autorstwa Magdaleny Makaronowskiej jest podzielony na rozdziały,w których odnajdziemy min. przepisy na koktajle: 

- śniadaniowe, 
- lunchowe, 
- wege,
- oczyszczające,
- zdrowotne polecane w konkretnych sytuacjach. W poradniku znajdziemy wiwle ciekwych połączeń warzywno-owocowych czy bardzo wartościowych zieloych koktajli z dodatkiem szpinaku czy jęczmienie. Na dodatek w książce są piękne zdjęcia.Propozycja wydawnictwa Feeria jest uniwersalnym zbiorem receptur w,których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Książka będzie inspiracją dla każdego poszukującego ciekawego smaku i wykorzystaniu wielu zdrowych składników dla przygotowania pysznego soku.
Pamiętamy, że żadne suplementy diety i słodkie napoje nie zastąpią nam prawdziwych witamin, jakie są zawarte w świeżo wyciśniętym soku z owoców i warzyw- suplementy witaminowe wchłaniamy w kilku procetach, warto więc całkowicie je odstawić na korzyść zdrowych soków.  Książka sprawdzi się świetnie teraz kiedy zaczyna się wiona, lato i sezon na świeże warzywa i owoce. Serdecznie zachęcam to zapoznania się z tą książką i korzystania z bogactwa i wartości domowych soków i koktajli.

Za Książkę dziękuję wydawnictu FEERIA