poniedziałek, 14 marca 2016

Smakowita EllaChciałabym wam opisać fantastyczą książkę którą otrzymałam od Wydawictwa ZNAK. Ksiązkę możecie kupić TUTAJ.
W książce znajdziecie przepisy tylko i wyłącznie  wegańskie oraz bezglutenowe. To wbrew pozorom otwiera nam wyobraźnie i pozwala na eksperymenty w kuchni. Dzięki zmianie sposoby życia Ella została uleczona z ciężkiej choroby (POTS), rozwinęła w sobie pasję do zdrowej kuchni i nauczyła gotować.
W książce znajdziemy ponad 100 przepisów z następujących kategorii :
produkty zbożowe,
orzechy i nasiona,
rośliny strączkowe,
warzywa,
owoce,
smoothie i soki. 


Ella opisuje  poszczególne składniki, których używa w swoich przepisach. Na początku każdego rozdziału znajdziemy charakterystykę używanych w nim produktów. Dodatkowo możemy dowiedzieć się jak wprowadzić zmiany w życie, a także jak przygotować dania dla rodziny i znajomych którzy nie są weganami. Zajdziemy wiele cennych wskazówek dotyczących produktów, gotowania oraz informacje o zdrowotnych właściwościach takiej diety.
Przepisy z książki "Smakowita Ella" nie są skomplikowane i nie wymagają wielogodzinnego siedzenia w kuchni, nawet stawiając pierwsze kroki w kuchni, większość przepisów jest do przygotowania w krótkim czasie. Zdjęcia w książce są piękne, kolorowe i smakowite- zdecydowanie zachęcają do ich przygotowania oraz do zdrowego jedzenia. Książka obala mit iż dieta wegańska jest nudna i na pewno odpowiada na pytanie ,,co właściwie jedzą ci weganie?.

Podsumowując uważam, że warto mieć tę książkę, ponieważ inspiruje, zachęca do zmiany diety, pokazuje jak pysze potrawy możemy przygotować z łatwych, zdrowych, prostych i nie przetworzonych składników. Książka pięknie wydana w twardej oprawie z pięknymi zdjęciami.