środa, 17 września 2014

Premiera Książki i spotkanie z autorką Kingą Paruzel

W środę, 10 września, premierę miała książka Kingi Paruzel "Nie... zwykła kuchnia, bo każdy jest inny". Kingę poznaliśmy jako uczestniczkę kulinarnego show MasterChef, w którym dotarła do finału. "Nie... zwykła kuchnia, bo każdy jest inny”" to jej pierwsza książka kucharska. W swojej książce Kinga Paruzel proponuje proste przepisy na szybkie i zdrowe potrawy z powszechnie dostępnych produktów. Istotne jest to, że autorka nie narzuca nikomu sztywnych przepisów – podaje alternatywne składniki wiedząc, że każdy lubi co innego. Książka ma pięć części:
Pierwsza - „No to start” - zawiera pomysły dań i starterów dobrych na śniadanie albo przystawkę. 
W drugiej części królują zupy. 
W trzeciej „Konkretnie i treściwie” proponuje przepisy na syte dania główne . 
W kolejnym rozdziale „Sama słodycz” Kinga Paruzel publikuje przepisy na desery.
W ostatnim – „Na zdrowie”- proponuje przepisy na m.in. spalającą tłuszcz wodę albo napój imbirowy leczący przeziębienie. 
Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem autorstwa Kingi. Kinga Paruzel prowadzi popularnego bloga „Ale Babka i robi to co lubi” (www.kingaparuzel.pl) oraz ma własny program Z.U.P.A na antenie telewizji Kuchnia+, który cieszy się dużą popularnością. W tym sezonie będzie kolejna edycja. Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na kierunku: Food Design.
 
Spotkanie w Poznańskim EMPIKU, odbyło się w poniedziałek 15 września. Kinga opowiedziała o tym jak bardzo gotowanie zmieniło jej życie oraz jak bardzo ważną rolę w jej dążeniach do celów pełni rodzina. To babcia i mama nauczyły ją czerpania radości z kreowania nowych smaków. Mama autorki albumu jest zawodowym fotografem, a sama Kinga okrasza każdy przepis własnymi zdjęciami. Zdjęcie na okładkę zrobiła jej siostra. Kinga wie, że ”jemy również oczami”, dlatego tak ważny jest wygląd potrawy i sposób podania. Kinga jest pełną energii osobą, bardzo sympatyczną i spotkanie z nią było pełne uśmiechu i bardzo ,,na luzie". Otrzymałam dedykację do książki, którą oczywiście już przeczytałam od deski do deski, teraz zamierzam zmierzyć się z kilkoma przepisami. Opis moich kulinarnych zmagań zapewne znajdzie się wkrótce na blogu :) A wszystkim Wam polecam książkę Kingi :)