poniedziałek, 26 czerwca 2017

Juiceman - recenzja


Książka zachęca już samą okładką :) Autor wiedział jak zainteresować kobiety. Zdrowe odżywianie, pyszne soki i to z rąk takiego autora ? Musi być smacznie. Uważam że jest to obowiązkowa pozycja dla zdrowo odżywiających się, chcących wprowadzić do diety więcej owoców i warzyw. Ludzie są coraz częściej zabiegani i brakuje im czasu na gotowanie zdrowych posiłków, oczywiście tego nie usprawiedliwiam ale pyszne koktajle są zdrowa alternatywą dla pysznego zdrowego posiłku. Autor Andrew Cooper – aktor i model, który zajął się promowaniem zdrowego odżywiania pokazuje w ksiązce że każdy może, każdy znajdzie czasu i pokocha zdrowe jedzenie. Pokazuje że możemy sami ale również nasze dzieci polubić warzywa, nawet te super zdrowe zielone np. jarmuż.Książka Juiceman to zbiór ponad 100 przepisów na soki, koktajle oraz zdrowe śniadania. Pierwsze 2 rozdziały są najobszerniejsze i skupiają się właśnie na płynnych bombach witaminowych jakimi są wyciskane soki i koktajle. Cooper zwraca uwagę na łatwość ich wykonania i to że samo przygotowanie koktajlu zajmuje kilka chwil.  Wszystkie przedstawione przepisy są tak skomponowane aby były pełnowartościowe i były zbilansowanym posiłkiem. Koktajle są świetne również dlatego że bardzo łatwo je zapakować dziecku do szkoły czy do pracy. Każdy przepis jest dokładnie opisany, znajdziemy tutaj wiele cennych informacji o wartościach odżywczych roślin oraz wykonanych sokach i koktajlach. W książce znajdziemy również przepisy na alternatywny dla mleka- roślinne napoje, które są wyjątkowe łatwe.  Domowe mleko kokosowe ? Nic trudnego. Świetne do kawy czy właśnie do przeróżnych koktajli np dla dzieci. 
Ale książka to nie tylko płynne posiłki. Znajdziemy tutaj również kilka przepisów na zdrowe śniadania np. granolę czy ciasto bananowe. 
Autor podaje przepisy które są łatwe, wystarczy mieć pod ręką blender lub/i wyciskarkę oraz chęci do zdrowego odżywiania. Polecam wszystkim tę pozycję, zarówno początkującym jak i maniakom zdrowego odżywiania, każdy znajdzie tutaj idealny przepis dla siebie.