czwartek, 15 czerwca 2017

Codziennie fit- recenzja


Autorką książki jest Marta Hennig któa prowadzi również bloga ,,Codziennie fit". Blog znany przeze mnie od dawna. Czytam, zaglądam, inspiruję się przepisami oraz co dla mnie najważniejsze czerpię wiedzę dotyczącą treningów i wysiłku fizycznego. Na blogu znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji które przydadzą się zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym fit maniakom. O czym więc jest książka skoro blog to już mnóstwo cennych informacji ?

,,Codziennie fit" w wersji książkowej to mnóstwo wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Zaczynając od zdrowego żywienia oraz jego roli w codziennym życiu, po trening i wysyłek fizyczny na co dzień. Książka napisana jest przystępnym językiem, łatwo i zrozumiale wyjaśnione takie informacje czym jest PPM CPM itd. Ważne istotne rzeczy w łatwych słowach. W książce znajdują się informacje na temat:
- bilansu energetycznego,
- zdrowej diecie,
- stylu zycia dla zdrowia,
- wysiłku fizycznym,
- treningach i ich rodzajach,
- planach treningowych,
- odpowiedniego przygotowania do treningów oraz wyboru odzieży czy obuwia,
- zdrowe przepisy,
- przykładowe ćwiczenia oraz bloki treningowe.
Jak widać książka to szeroko rozbudowana pozycja o tym jak zacząć i utrzymać na zawsze zdrowe podejście do życia i jak BYĆ FIT :) Polecam tę pozycję szczególnie osobom początkującym zagubionym w gąszczu informacji które codziennie biją z internetu a które nie koniecznie są zgodne z prawdą. Jeśli chcecie uporządkować swoją wiedzę w tym temacie i pragniecie zmienić swoje życie i zacząć być FIT sięgnijcie po książkę która na pewno wam w tym pomoże.
,, Chcesz zmienić swój tryb życia, ale nie wiesz, od czego zacząć? Z tą książką to nie będzie problem. Przekonasz się, jak być fit, niezależnie od tego, ile masz lat, pieniędzy w portfelu czy wolnego czasu – i to bez ścisłych diet, wielkich wyrzeczeń i rygoru!
Ta książka podpowie ci:
  • jak przygotować się do treningów,
  • co i jak ćwiczyć,
  • jak skutecznie schudnąć lub zdrowo przytyć,
  • co, ile i kiedy jeść,
  • jak się zmotywować do działania. "