niedziela, 19 marca 2017

Życie pasterza- opowieść z Krainy Jezior

Życie pasterza - opowieść z Krainy Jezior" to bestselerowa powieść autorstwa Jamesa Rebanksa, której premiera odbędzie się pod koniec marca 2017 roku. Na rynku pojawi się dzięki Wydawnictwu ZNAK. Książka już stała się hitem literackim, podbiła serca milionów czytelników i stała się bestsellerem, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii i USA. 

,,Życie pasterza" to historia zwykłego człowieka, który prowadzi normalne, proste życie. Jest to opowieść pełna bajecznych opisów krajobrazów, cudownych wspomnień z dzieciństwa, opowieść o trudnych wyborach, a przede wszystkim jest to historia o poszukiwaniu siebie oraz własnych wartości. Nie jest to książka, która szokuje, która jest pełna akcji i trzyma w napięciu. Wręcz przeciwnie. Kiedy zaczynamy czytać kolejne strony przenosimy się w zupełnie inną krainę. To książka, która urzeka swoją prostotą, szczerością i wrażliwością, uświadamia, że żyjemy za szybko skupiamy się na rzeczach mało istotnych. Książka ta pozwala się zatrzymać i zadać sobie pytanie: Co jest dla mnie ważne? Czego tak naprawdę chcę od życia? 

Dzisiejsza rzeczywistość zmusza znasz do biegu do walki o wszystko- o pozycję, pieniądze, pracę, sławę... Czy to ma w ogóle sens? 

Gdzie jest w naszym życiu miejsce na prawdziwe i szczere relacje z innymi ludźmi ? Ludzie mijają się na ulicach obojętnie nie zwracając uwagi na nic, zamyśleni, zmartwieni schowani we własnych problemach. 

Bohater książki, który po latach spędzonych w mieście zapragnął zmienić miejsce zamieszkania i z tego powodu przeprowadził się na wieś. Wybrał farmę, która należała do jego rodziny od wielu pokoleń. Podjął się kontynuacji hodowli owiec tak jak jego dziadek i ojciec. Dopiero tam poczuł się szczęśliwym człowiekiem, dopiero tam odnalazł prawdziwe szczęście i ,,uciekł" od zgiełku miasta i tłumu ludzi... 

Uważam że w dzisiejszych czasach książka potrzebna jest wszystkim aby zrozumieć co jest w życiu ważne, aby poznać i zastanowić się czy zmierzamy w dobrym kierunku, czy życie które prowadzimy jest tym czego chcemy ? Czy wszystkie nasze decyzje i każdy dzień jest wykorzystany w dobry i wartościowy sposób? Czy wybraliśmy życie sami i kierujemy się wartościami czy podążamy ślepo za tłumem i gonimy bezmyślnie przed siebie ? Polecam wszystkim tym, którzy szukają swojej drogi, wartości oraz zastanawiają się nad zmianami.

Dziękuję Wydawnictwu ZNAK, za udostępnienie książki do recenzji.