wtorek, 28 lutego 2017

Potęga kiedy, żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem - recenzja


Żyć zgodnie ze swoim rytmem, co to naprawdę oznacza? Byłam bardzo ciekawa tej książki od kiedy tylko przeczytałam krótki opis autora. Jak się okazało jest to dość długa książka napisana przez psychologa klinicznego, który ma ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi. O czym więc jest książka o fascynującym tytule ,,Potęga kiedy?. Jak żyć w zgodzie ze sobą - co to oznacza ?

Bardzo ciekawa pozycja która opowiada, jak lepiej żyć, daje wskazówki, jak  poznać swój organizm. Książka zaczyna się od testu, który pokazuje czytelnikowi którym jest chronotypem: lwem, niedźwiedziem, delfinem czy wilkiem. Potem prezentuje najlepsze pory dnia dla ponad 50 czynności, które wykonujemy codziennie np. podejmowanie ważnych decyzji jak i zwykłych  codziennych czynności. Po zrobieniu testu i zakwalifikowaniu się do odpowiedniej grupy, dowiemy się wiele ciekawych i fascynujących informacji o naszym chronotypie.

W książce zawarta jest bardzo wnikliwa analiza różnych aspektów życia dopasowanych do konkretnych typów. Dzięki stosowaniu się do danych wskazówek, będziemy bardziej szczęśliwi, spełnieni i zdrowi. Znajdziemy wiele wskazówek na poprawę swojego życia prywatnego ale również zawodowego. Bardzo ciekawa koncepcja. Z wielką ekscytacją czytałam kolejne strony. Tylko czy to jest możliwe aby te zasady sprawdziły się w codziennym życiu ? Tego jeszcze nie wiem, ale zamierzam wprowadzić te kilka zmian i sprawdzić na własnej skórze :) Myślę że możemy potraktować to z przymrużeniem oka, ale uważam że warto poznać te cenne informacje. Czy uda mi się zgrać z własnym zegarem biologicznym ? Zobaczymy, jednak bardzo wam polecam tę pozycję, zmiany na lepsze w małych krokach w codziennym życiu, gwarantują poprawę całości i mogą prowadzić do szczęśliwego życia. Dlaczego nie spróbować ?:)