wtorek, 13 grudnia 2016

Dieta z sukcesem simple glyx - recenzjaTytuł: "Dieta z sukcesem simple glyx"
Autor: Marion Grillparzer
Wydawnictwo: Esteri
Rok wydania: 2016
Oprawa: Miękka
Ilość stron 158

" Simple Glyx : droga do przyjemnego i zdrowego życia- do przebudzenia, dobrego samopoczucia i do chudnięcia. Niejako przy okazji. Bez konieczności rezygnacji z czegokolwiek" 

Takie słowa znajdziemy na początku książki, co od razu zachęca do zapoznania się z kolejnymi stronami książki.  Jest to pierwsza i zapewniam nie ostatnia motywacja jaką znajdziecie w tej książce."Dieta z sukcesem simple glyx" Marion Grillparzer  wydawnictwa Esteri, jest poradnikiem nie tylko o zdrowej diecie ale również bardzo motywującą i zachęcającą do dbania o własne zdrowe książką. Indeks glikemiczny jest mi jako dietetykowi dobrze znany. Najczęściej kojarzony z dietą dla osób chorych na cukrzycę. Czy jest więc indeks glikemiczny dowiecie się z książki- znajdziecie tutaj również tabele podziału produktów zgodnie z wysokością indeksu oraz wiele przepisów i porad jak interpretować te wartości. Autorka pokazuje jak stosować dietę opartą na indeksie glikemicznym a zarazem nie rezygnować z ulubionych dań i pysznie jeść.  
Pokazuje jak łączyć składniki aby było nie tylko zdrowo, pożywnie ale również smacznie. Autorka zapewnia czytelników że dzięki tej diecie można zrzucić zbędne kilogramy, ale również lepiej się czuć, wprowadzić w swoje życie harmonię i poprawić swoje zdrowie. W książce znajdują się również opisy ćwiczeń i wskazówek do uzyskania dobrej formy.  Program Yogix ma zwiększyć naszą energię, wyciszyć umysł i zapewnić zmianę naszego samopoczucia.
Oczywiście znajdziemy tutaj również wiele przepisów zgodnych z programem opisanym przez autorkę : śniadania, koktajle, obiady ora przekąski. Każdy znajdzie coś dla siebie co na pewno chciałabym i może wprowadzić do swojego menu.  Ja wypróbowałam już przepis na chleb. Pyszny i łatwy w przygotowaniu.


Marion Grillparzer jest z wykształcenia dziennikarką mieszkającą w Monachium. Książka dzięki temu jest napisana lekko i przyjemnie, bez fachowych medycznych terminów. Czyta się lekko i przyjemnie a dodatkowo piękne zdjęcia, grafiki i cała oprawa sprawiają bardzo pozytywne wrażenia. W książce zawarte jest mnóstwo informacji zarówno o zdrowiu, diecie, oraz dobrym życiu. Uważam, że warto zapoznać się z książką i wprowadzić w swoje życie zmiany i cieszyć się lepszym zdrowiem na długie lata.