wtorek, 22 listopada 2016

Natura Siberica - najlepsze kosmetyki naturalne


Natura Siberica to rosyjska organiczna kosmetyka, stworzona na bazie dziko rosnących roślin Syberii. Oprócz ekstraktów syberyjskich roślin, w recepturach Natura Siberica stosuje się organiczne  ekstrakty i komponenty, certyfikowane przez największe w Europie centrum ECOCERT.

Kosmetyki naturalne i organiczne to obecnie jeden z najsilniejszych światowych trendów w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody. Wysoka jakość produktów Natura Siberica sprawia, że zainteresowanie nimi rośnie we wprost nieprawdopodobnym tempie, praktycznie na całym świcie. 

Nazwa marki jest zrozumiała nie tylko na rynku rosyjskim, ale również we wszystkich innych krajach. Oddaje ona w pełni główną charakterystykę swoich kosmetyków, opartych na najwyższej jakości surowcach organicznych, w dużej mierze pochodzących z dziewiczych i rozległych terenów Syberii.

Większość producentów kosmetyków na świecie stara się znaleźć najbardziej skuteczne i sprawdzone składniki naturalne. Sięgają często po charakterystyczne dla danego regionu surowce, takie jak minerały z Morza Martwego w Izraelu czy olejek z drzewa herbacianego z Australii. W produktach Natura Siberica również można spotkać składniki pochodzące praktycznie z najdalszych zakątków świata, jednak podstawą do ich wytwarzania są surowce roślinne pochodzące z Syberii. Dzięki temu rosyjskie kosmetyki naturalne Natura Siberica mogą oddawać prawdziwą siłę życiową bezkresnych i zupełnie dziewiczych obszarów ziemi. Decydują one o niezwykłej wprost skuteczności działania i bogactwie doznań podczas ich stosowania.


Kosmetyki naturalne Natura Siberica wytwarzane są głównie z dzikich traw, ziół i kwiatów, dziko rosnących na rozległych terenach Syberii i Dalekiego Wschodu. Stanowią one podstawę dla korzystania z tradycyjnych receptur i formuł na łączenie poszczególnych składników i korzystania z wielowiekowych tradycji lokalnych plemion. Produkty Natura Siberica wykorzystują najlepsze tradycje i surowce organiczne, które umożliwiały zdrowe życie wielu pokoleniom ludzi, żyjących w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Obecnie wykorzystywane procesy wytwórcze wymagają spełnienia najsurowszych norm w zakresie zachowania czystości i ekologiczności produkcji. Z tego powodu rosyjskie kosmetyki naturalne Natura Siberica poddawane są ścisłej kontroli, na wszystkich etapach produkcji. Nie stosuje się w nich również żadnych szkodliwych substancji syntetycznych oraz surowców z niesprawdzonych źródeł. To wszystko sprawia, że jakość tych produktów doceniana jest przez najlepsze organizacje certyfikujące na świecie.

Korzyści ze stosowania kosmetyków Natura Siberica

Podstawowe korzyści ze stosowania kosmetyków naturalnych Natura Siberica wynikają przede wszystkim z unikania stosowania substancji syntetycznych i maksymalizacji ilości naturalnych składników. Tym samym, stosowanie produktów tej marki nie wiąże się z ryzykiem odkładania w organizmie groźnych substancji chemicznych, mogących w przyszłości skutkować wieloma dolegliwościami zdrowotnymi.

Producent rosyjskich kosmetyków naturalnych marki Natura Siberica deklaruje, że w swoich produktach nie stosuje żadnych, szkodliwych dla zdrowia syntetycznych konserwantów i barwników. Potwierdzeniem tego jest symbol Organics, umieszczany na etykietach kosmetyków i zapewniający o najwyższej jakości ekologicznej produktów. Podstawowymi składnikami aktywnymi, umożliwiającymi spełnienie funkcji pielęgnacyjnych, są specjalnie dobrane i przygotowane ekstrakty organiczne, które nie powodują żadnej szkody dla zdrowia i życia ludzkiego organizmu. Wykorzystywane w kosmetykach Natura Siberica surowce spełniają najwyższe normy jakościowe, potwierdzone europejskimi standardami Ecocert.

Natura Siberica to nie tylko naturalne kosmetyka i nie po prostu kosmetyki z dodatkiem  ekstraktów roślinnych.  Natura Siberica to bioaktywna  kosmetyka wysokiej jakości, pomagająca skórze odnawiać swoje naturalne piękno:
 • 95% roślinnych składników
 • certyfikowane ekstrakty i oleje
 •  bez parabenów, silikonów i składników pochodzących z przerobu ropy naftowej.
 • bez sztucznych barwników i  aromatyzerów.
Firma używa minimum sztucznych dodatków, stosuje najnowocześniejsze technologie i surowo kontroluje wszystkie etapy produkcji.
 Produkty firmy Natura Siberica otrzymały certyfikat ICEA. Standard ICEA to włoski standard certyfikowania,  stosowany przez  - Istituto per la Certificazione Etica ed Ambientale/Institute for Ethical and Environmental Certification).
ICEA jest we Włoszech główną instytucją certyfikującą  naturalne kosmetyki (organiczna kosmetyka, biokosmetyka, ekokosmetyka). Kosmetyki, która spełniają wszystkie surowe wymogi   Instytutu, otrzymują  status  kosmetyki organicznej, a na opakowanie nanosi się odpowiedni znak.
Kosmetyki , które przeszły testy w laboratorium i otrzymały certyfikat ICEA, odpowiadają następującym wymaganiom:
 • zawierają w swoim składzie certyfikowane naturalne roślinne i zwierzęce składniki,
 • nie zawierają  w składzie zabronionych  szkodliwych  substancji,
 • nie zawierają w składzie genetycznie modyfikowanych produktów,
 • produkcja nie jest testowana na zwierzętach,
 • nie zawierają  promieniotwórczych substancji,
 •  nie zawierają alkoholu,
 • nie zawierają składników z przerobu ropy naftowej,
 • nie zawierają  syntetycznych ekstraktów, barwników i zabronionych konserwantów.

 Znak  ICEA jest znakiem jakości, uznanym w całym świecie.

Dystrybutorem w Polsce kosmetyków Natura Siberica jest firma EURUS