czwartek, 20 października 2016

Zdrowe słodkości na każdą porę dnia

"Zdrowe słodkości na każdą porę dnia" to książka kucharska napisana przez Katarzynę Maciejko-Zielińską - blogerkę i fotografkę kulinarną.  Jeśli kochasz słodkości, ale również zdrowe odżywianie i nie chcesz rezygnować z deserów to ta książka jest właśnie dla ciebie.


Zdrowe słodkości na każdą porę dnia - książka o zdrowych słodyczach
"Zdrowe słodkości na każdą porę dnia" napisała Katarzyna  Maciejko-Zielińska, fotografka kulinarna i blogerka. Od 4 lat prowadzi blog Slodkiefantazje.pl. Zarówno przepisy jak i zdjęcia są tak smakowite że jeśli odwiedzicie bloga to ochota na pyszne jedzenie wzrośnie do maksimum. Aż ciężko uwierzyć że tak apetyczne przepisy są również dietetyczne. Niestety wciąż słychać głosy : dietetyczne- bez smaku. Ja absolutnie się z tym nie zgadzam, a książka którą mam okazję recenzować jest doskonałym tego przykładem.
Jeśli trudno ci się oprzeć słodkim pysznościom, koniecznie musisz poznać zdrowe zamienniki popularnych słodkości.  Dzięki tej książce poznasz wiele inspiracji na śniadania, przekąski, obiady, podwieczorki i kolacje ze świeżych owoców, bakalii, zbóż – bez białego cukru, białej mąki i tłuszczy trans. W książce znajduje się 100 łatwych przepisów. Oprócz tego znajdziemy informacje o tym jak zastąpić biały cukier w wypiekach, jak zmniejszyć lub wyeliminować tłuszcz a sprawić by ciasto było słodkie i wilgotne.  Każdy przepis opatrzony jest cudownym i smakowitym zdjęciem oraz komentarzem autorki z cennymi wskazówkami. Podczas czytania przepisów miałam ochotę szybko udać się do kuchni i zrobić dosłownie WSZYSTKIE słodkości. Nie często książka zachwyci mnie tak bardzo że mam zamiar wypróbować każdy przepis. Bardzo polecam tę pozycje każdemu, warto zamienić sklepowe słodycze na własnoręcznie przygotowane zdrowe słodkości, to nic trudnego!"Zdrowe słodkości na każdą porę dnia" Katarzyny Maciejko-Zielińskiej kupicie TUTAJ