piątek, 3 czerwca 2016

Książka ZDROWA LEKKOŚĆ BRZUCHA


Książka ZDROWA LEKKOŚĆ BRZUCHA  wydawnictwa Feeria


Kolejna książka Robynne Chutkan w której przeczytamy o zdrowiu człowieka- o prawidłowym działaniu i zdrowiu przewodu pokarmowego i jelit. "Zdrowa lekkość brzucha" to szczegółowy opis informacji zebranych w wieloletniej pracy i doświadczeń zdobytych w gabinecie lekarskim pani doktor. W jednym z rozdziałów książki znajdziemy  10-dniowy plan uwolnienia się od wzdęć, toksyn i trawiennego balastu.

Książka jest podzielona na 3 części i kilka rozdziałów.  Szczególnie polecam ją osobom które zmagają się ze wzdęciami, dyskomfortem w brzuchu, zaparciami i wszelkimi problemami żołądkowo-jelitowymi. Autorka opisuje powody oraz choroby które mogą być współzależne z tymi objawami np. nietolerancja glutenu, zespół jelita drażliwego czy problemy hormonalne. Wiele informacji o których przeczytamy w książce pomogą nam zdiagnozować i zrozumieć nasze problemy- rozwój złych bakterii w naszym organizmie może wyrządzić wiele złego dlatego tak ważne jest jak najszybsze poznanie problemu i jego leczenie. Często problemem jest nie zdrowa dieta, ale osoby odżywiające się zdrowo również zmagają się z problemami jelitowymi. W przypadku zaburzeń mikroflory jelitowej możemy nabawić się niedoborów składników odżywczych poprzez złe wchłanianie.
Dr Chutkan radzi nam jak zapobiegać problemom w brzuchu i jak dążyć do jego tytułowej lekkości- w sposób przejrzysty, kompleksowy i poparty badaniami oraz lekarskim doświadczeniem. Dr Chutkan nie boi się trudnych tematów oraz ogólnie uznawanych za wstydliwe. W książce znajdziemy praktyczne porady i wskazówki co robić i jak pomóc sobie w problemach gastrycznych.

Książkę polecam każdemu aby zapobiegać i w razie potrzeby pomóc sobie i odzyskać lekkość brzucha i zdrowe trawienie.