środa, 17 lutego 2016

Głosy rewolucji żywnościowej Wydawnictwo Illuminatio

Wydawnictwo Illuminatio przysłało mi do recenzji książkę Johna i Oceana Robbinsów "Głosy rewolucji żywnościowej".  Książkę znajdziecie TUTAJPrzeczytałam ją ze ogromnym zainteresowaniem. Choć premiera była już dośc dawno, tematy w niej poruszane są ciągle aktualne i ciągle wzbudzające wiele emocji. Jeśli ktoś z was miał juz okazję również zapoznać się z ksiązką podzielcie się swoimi opiniami.
Książka to zbiór rozmów i wywiadów z osobami – światowej sławy ekspertami i autorytetami w dziecinach  żywienia, leczenia, badania i analizy wpływu sposobu odżywiania się ludzi na świecie, na człowieka i środowisko, w którym żyjemy. Autorzy ksiązki mówią o tym aby zmiany i rewolucję zacząć od siebie, od swoich wyborów i swojego talerza. W książce przeczytamy o korzyściach przejścia na dietę roślinną, zachęca do ograniczenia spożycie mięsa i nabiału, i zwróceniu uwagę na sytuację zwierząt na fermach przemysłowych. W ksiązce opisany został cały pakiet problemów takich jak:
- wpływ diety na zdrowie,
- żywność modyfikowana genetycznie,
- zmiany klimatyczne,
-organiczne metody produkcji jedzenia,
-eksploatacja zwierząt,
-głód,
-wpływ korporacji na politykę żywnościową.

Dla mnie jako dietetyka żywienie jest kluczowe w utrzymaniu i zachowaniu zdrowia, uważam iż nasze wybory żywieniowe wpływają na wiele aspektów naszego życia - bo przecież jesteśmy tym co jemy, a nasze wybory wpływają na całe środowisko. Od małej jednoski do dużych koncernów i producentów, łańcuch jest długi i złożony. Kązdy powienien dołożyć swoje ogniwo aby przyczynić się do pozytywnej rewolucji żywieniowej.
Chciałam polecić waszej uwadze tą książkę która wydana została przez Wydawnictwa Illuminatio