niedziela, 3 maja 2015

Wolnowar- czy warto?

Odpowiadając na pytanie czy warto posiadać wolnowar- powiem jednym słowem- TAK!! Jest to moje ostatnie odkrycie i już go uwielbiam.  Potrawy przygotowane za jego pomocą mają mnóstwo aromatu, warzywa oraz ryby są pyszne, miękkie i soczyste, a gotowanie jest bajkowo proste. Urządzenie jest idealne dla zabieganych i zapracowanych, ale również dla osób które nie lubią ,,stać przy garach". W sklepac możecie kupić wiele modeli wolnowarów w różnych cenach i z różnych firm. Mój model jest bardzo prosty w obsłudze. Ma trzy ustawienia: 'warm' , 'low' i 'high'. Gotowanie w tym cudownym sprzęcie jest bajecznie łatwe. Obiad, można wstawić rano, a po powrocie z pracy w zająć się konsumpcją, zamiast gotowaniem lub podgrzewaniem. Dzięki temu, że temperatura gotowania lub duszenia nie przekracza 100 stopni, potrawy zachowują więcej witamin i mają wspaniały smak i aromat. Wystarczy wrzucić składniki i przyprawy, ustawić odpowiedni program i zostawić na kilka godzin a danie zrobi się samo- czyż nie cudownie? Jakie jeszcze plusy ma wolnowar? :

Udogodnienia-  wystarczy dostosować ilość wody do wielkości dania, by mieć pewność, że potrawa się nie przypali. W trakcie gotowania nie musimy mieszać składników potrawy, ani dolewać płynów, ponieważ one nie wyparowują z naczynia, wręcz przeciwnie- zwiększają swoją objętość.

Bezpieczeństwo-Nie sprawujemy nadzoru nad wolnowarem, posiada funkcję przełączenia się na ,,podtrzymywanie temperatury" po odpowiednim czasie gotowania.
Komfort działania- Urządzenie nie hałasuje, nie wypełnia pomieszczenia nachalnymi zapachami, pozwala jedynie umknąć subtelnym aromatem spod kamiennej pokrywy.
Pobór prądu- Tym, co wciąż zniechęca wiele osób do zakupu wolnowara jest przeświadczenie o tym, że użytkowanie maszyny wiąże się z wysokimi kosztami.
Wyręczanie w pracy- Slow cooker przejmuję większą część obowiązków. Nie musimy posiadać wybitnych kulinarnych zdolności. Wystarczy zastosować się do przepisów i zlecić niemalże całą pracę urządzeniu. W czasie, gdy wolnowar będzie zajmował się gotowaniem, możemy skupić się na innych obowiązkach, albo wręcz przeciwnie, skupić się na przyjemnościach.

Podsumowując- jestem na TAK! Bardzo ale to bardzo warto posiadać taki sprzęt w swojej kuchni. Ja ostatnio najczęściej przygotowuję w nim dania. Wszystko jest pyszne i aromatyczny, na dodatek zdrowe!