sobota, 23 sierpnia 2014

Malinowy deser z tapioki

Pyszny deser z tapioki i świeże malinki z ogrodu. Połączenie idealne. Zdrowo i bez cukru, uwielbiam takie desery. Cieszę się kiedy mam możliwość przygotować pyszny deser z sezonowych owoców- maliny to jedne z moich ulubionych. Jestem szczęściarą bo mam kilka dużych krzaczków które w tym roku wyjątkowo obficie obrodziły w owoce. Zapas soku malinowego i dżemów na zimę zrobiony. W zamrażarce również paczuszki malin czekające na zimę, kiedy będę mogła je wykorzystać. A teraz zapraszam was na pyszny deser- bardzo łatwy i zdrowy. Delektujmy się smakiem lata :)

SKŁADNIKI
200 g malin
3 łyżki miodu
100 g tapioki
250 ml wody

PRZEPIS
  1. Zaczynamy od musu malinowego. Maliny miksujeme blenderem na gładki mus (możemy przetrzeć przez sitko, ale przy tapioce pesteczki nie powinny przeszkadzać).
  2. W rondelku gotujemy wodę z musem malinowym. Gdy zacznie wrzeć wsypujemy cukier i tapiokę i zmniejszamy ogień.
  3. Tapiokę gotujemy przez ok. 8-10 minut, często mieszając. Po tym czasie mus powinien osiągnąć konsystencję przypominającą kisiel, a tapioka ma być szklista.
  4. Mus malinowy zdejmujemy z ognia i rozdzielamy przelewając do kieliszków. Gdy ostygnie, wkładamy je do lodówki. Podajemy schłodzone, możemy dodać jogurt naturalny bądź serek homogenizowany. Pyszny!