niedziela, 24 kwietnia 2016

,,Wege – tu się kroi coś pysznego" recenzjaKilka dni temu, dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio, dostałam do zrecenzowania książkę „Tu się kroi coś pysznego” -Marioli Streim, autorki bloga Veggieola (według Miasta kobiet, jednego z 10 najlepszych blogów wegańskich).
Książka miała swoją premierę 23 marca.

Książka jest naprawdę warta polecenia, w ciągu kilku dni wypróbowałam już kilka przepisów, są łatwe i wyjątkowo szybkie do wykonania.
Książka jest w miękkiej okładce w pozytywnym różowym kolorze. Ksiązka jest mała i bardzo zachęcająca do zapoznania się z jej wnętrzem. Każdy przepis opatrzony  jest zdjęciem, które podzielone są na 5 głównych kategorii:
sałatki,
pasty i sosy,
zupy,
dania główne,
desery.


Wszystkie przepisy są napisane w bardzo przystępny sposób, a składniki z których przygotowano dania są ogólnie dostępne co sprawia że każdy z przepisów możemy wykonać bez większych zakupów w poszukiwaniu wymyślnych składników. Opisane są bardzo przystępnie, nawet kuchenny laik poradzi sobie z przygotowaniem wybranych dań.Moim zdaniem jest to idealna książka dla wszystkich osób, lubiących gotować ale również początkujących w kuchni. Szczególnie polecam osobom które z kuchnią wegańską nie eksperymentują- przepisy z książki na pewno was zachęcą do zmian i wypróbowania nowych smaków.